Пошук по сайту:

Від "Голден Деррік" до розбіжностей: як розпався бізнес-альянс судимого Кацуби та олігарха Фукса

Від "Голден Деррік" до розбіжностей: як розпався бізнес-альянс судимого Кацуби та олігарха Фукса
Від "Голден Деррік" до розбіжностей: як розпався бізнес-альянс судимого Кацуби та олігарха Фукса

Колишній заступник голови «Нафтогазу» Олександр Кацуба заявив, що намагався створити спільний бізнес зі скандальним підприємцем Павлом Фуксом. Однак у результаті між бізнесменами виникли розбіжності: Фукс заявив, що «опціон» не спрацював, тоді як Кацуба впевнений у протилежному.

Про це колишній менеджер держкомпанії розповів в інтерв’ю ЕП. Бізнес стосувався ліцензій, які отримала компанія «Голден Деррік» (раніше контроль над компанією приписували колишньому міністру енергетики Едуарду Ставицькому та колишньому міністру аграрної політики та продовольства Миколі Присяжнюку).

«Були опціони, які не спрацювали. Точніше він сказав, що опціон не спрацював, хоча я вважаю по-іншому», – сказав Кацуба. При цьому говорити більше про Фукса він не захотів: «Є така історія: хочеш сказати про людину добре – скажи, хочеш сказати погано – краще промовчи. Тут я хочу тричі промовчати».

Знайомство Кацуби з Фуксом, за його словами, відбулося на дні народження мера Харкова Геннадія Кернеса.

Раніше Фукс заперечував купівлю "Голден Деррік", але говорив, що веде переговори про купівлю частини її ліцензій. Ще одна компанія, з якою пов’язують Фукса – «Укрнафтобуріння», основним акціонером якої є бізнесмен Ігор Коломойський. Свій пакет у 21% акцій цієї компанії Фукс нібито придбав у людей з оточення Януковича.

Читайте по темі: Олігарха Коломойського позбавили громадянства Кіпру, — ЗМІ

Як раніше писали ЗМІ, активізація Фукса припала на середину кризового 2014 року. Він почав масово скуповувати активи, які осиротіли після втечі соратників Януковича. За даними ЗМІ, структури олігарха купили у колишнього міністра енергетики Юрія Бойка та його бізнес-партнерів Юлія Іоффе та Івана Фурсіна акції ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія» та 51% ПрАТ «Девон»

Протягом кількох років ЗМІ писали про такі гучні схеми Фукса:

Про те, як компанія з його сфери впливу заднім числом зажадала у Київського метрополітену штрафу, пені та «коефіцієнту коригування» на загальну суму майже 2 млрд грн.

Про те, як нафтогазове бізнес-оточення екс-президента Віктора Януковича, що втік, опинився в руках Фукса. Держкомпанія "Надра України" фактично віддала олігарху родовища, а він почав монополізувати всю галузь.

Про спеціальне розслідування радника ФБР Роберта Мюллера щодо Фукса: бізнесмен нібито намагався просувати «мирні» плани та інші домовленості, вигідні для країни-агресора Російської Федерації.

Крім того, стало відомо, що Фукс після переїзду з Росії в Україну залишив там непогашені борги (за словами його партнерів) та низку кримінальних проваджень. Олігарха звинувачують у розкраданні мільйонів доларів.

Читайте по темі:

Онлайн-казино і нерухомість: "мийник брудних грошей" Максим Кріппа купив віллу російського олігарха у Чехії
Євросоюз зняв санкції з матері Євгєнія Пригожина та сина російського олігарха Дмитра Мазепіна
Адамовський і Якубовський: скандал із закупівлею продуктів харчування для ЗСУ на 666 мільйонів та судове протистояння
Забудовник Андрій Вавриш і його офшорні махінації: зв’язки з проросійськими діячами та відмивання грошей для наркокартелів
Суд підтвердив неможливість повернення «ПриватБанку» олігарху Коломойському
Продукти для військових постачає фірма, пов’язана з ексчиновниками Януковича
Коломойського звинувачують у легалізації 4 млрд гривень через банк підсанкційного олігарха
ПриватБанк виграв апеляцію у справі проти заводу Ігоря Коломойського
"Цивільна дружина" голови столичної ДМС В’ячеслава Гузя модель Інна Гудзь отримала російський паспорт, - ЗМІ
Амаамський вугільний проєкт: Олігархи-втікачі Арбузов і Курченко добувають вугілля на Чукотці

Коментарі:

comments powered by Disqus