Понад 250 тисяч українських чоловіків призовного віку перебувають у Німеччині, - ЗМІ
Чимало українців, які підлягають призову, живуть у Берліні на правах біженців.
Про це пише видання Der Tagesspiegel.
Журналістам німецького ЗМІ вдалося поспілкуватися із кількома такими українцями. Зокрема, Артем (псевдонім) – 43-річний чоловік покинув Україну, щоб не потрапити на війну. Після того, як потрапив за кордон, він став біженцем. Таких у Німеччині понад 250 тисяч.
Дружина Артема зареєструвала його в районному управлінні ще до того, як він прибув до Берліна. Очікується, що найближчими тижнями чоловік отримає посвідку на проживання і зможе зареєструвати свій автомобіль. Найближчим часом повертатися до України він не планує. За фахом він програміст, перебуваючи в Україні, працював з дому.
Тепер його дружина зареєстрована у центрі зайнятості, вивчає німецьку мову та відвідує курси підвищення кваліфікації. За її словами, вона давно хотіла привезти чоловіка до Берліна. Сім’я збирала гроші та шукала контакти з лікарями, які знають голову місцевої медичної асоціації. Виїхати чоловікові за кордон вдалося завдяки підкупу одного зі спеціалістів ВЛК.
Читайте по темі: Кіберфахівці ГУР атакували ресурси постачальників російської армії - ЗМІ
Йому допомогли оформити фіктивну довідку про інвалідність й тим самим відстрочити мобілізацію. Попри нормальний стан, за цими документами на службу його взяти не можуть. "Він не піде на війну, бо не здатний вбивати людей", – пояснює таке рішення дружина Артема. Проте, як тільки у сім’ї з’явиться стабільний дохід, вони перерахують гроші на потреби ЗСУ.
А от 28-річний Денис (псевдонім) знайшов інше рішення. Він одружився з громадянкою Німеччини, молода сім’я живе у орендованій квартирі в Берліні: "Можете мене привітати, скоро в нашій сім’ї з’явиться дитина. Тож я практично вже громадянин Німеччини", – каже біженець.
Пара познайомилась на роботі. Чоловік запевняє, одружився не з певної вигоди, а через кохання до дівчини. Він обіцяє повернутися на Батьківщину та побувати у рідному місті. Але тільки після завершення війни. "Я люблю свою країну і готовий допомагати їй з Німеччини. Але на фронт не піду", – зізнається він. Денис також працює програмістом, зараз зайнятий у міжнародній компанії з офісом у Берліні. Його хобі – створення мініатюрних танків, бронетранспортерів та гармат.
Чоловік сподівається, що війна завершиться у 2025 році. Це стане гарантією його повернення в Україну. Поки що треба почекати, поки налагодиться ситуація, пояснює біженець.
На сьогодні діють обмеження для військовозобов’язаних чоловіків, які втекли за кордон. Той, хто не перебуває на військовому обліку, не зможе отримати у посольстві новий паспорт.