Допомога Україні на 5,8 мільярда доларів: Білий дім звернувся до Конгресу, - The Hill
Білий дім звернулася до Конгресу з проханням підтримати продовження президентських повноважень для надсилання зброї в Україну до 2025 року. Це дозволить отримати приблизно 5,8 мільярда доларів після 30 вересня (завершення фінансового року) для нашої країни.
Як повідомив The Hill генерал-майор Пет Райдер, прес-секретар Пентагону, у них закінчуються гроші, оскільки підійшов кінцевий термін використання. Зазначається, що Адміністрація Байдена використала повноваження щодо скорочення, щоб швидко доставити зброю в Україну безпосередньо через запаси Міністерства оборони. Кошти, виділені Конгресом, стосуються оцінки військового обладнання, переданого Україні, і доларів, використаних для заповнення поставок США.
Цей захід дозволяє Пентагону відправляти стару військову техніку та поповнювати запаси новішою. При цьому допомога часто надається партіями в сотні мільйонів доларів, щоб уникнути спустошення складів американської армії та врахувати час для заповнення.
Раніше цього місяця держсекретар Ентоні Блінкен оголосив про надання військової допомоги в розмірі 250 мільйонів доларів за рахунок використання повноважень. У цей пакет увійшли ракети протиповітряної оборони та підтримки, боєприпаси для ракетних систем і артилерії, протитанкова зброя, бойові машини піхоти Bradley та інша бронетехніка.
Рішення Конгресу продовжити терміни дозволить Білому дому і надалі надсилати Україні військову допомогу невеликими партіями кілька разів на місяць.
Читайте по темі: МВФ прогнозує дефіцит фінансування в Україні до 26 мільярдів доларів у наступному році
У Конгресі сказали The Hill, що за відсутності продовження адміністрація Байдена могла б оголосити, що надає Україні 5,8 мільярда доларів військової допомоги до 1 жовтня, а потім використати решту року, щоб відправити озброєння, але це менш привабливий варіант.
Крім того, можуть виникнути певні юридичні проблеми з розподілом 5,8 мільярда доларів США, а юристи стурбовані тим, що може не бути повноважень дозволяти передачу боєприпасів, яких зараз немає на складі або вважаються надлишковими.