Уряд дозволив бізнесу тимчасово бронювати працівників до кінця зими
Кабінет Міністрів дозволив підприємствам, які вже мають статус критично важливих, але ще не оновили його за новими правилами, бронювати співробітників від мобілізації після 1 грудня, але така відстрочка діятиме лише до 28 лютого.
Забронювати працівника на довший строк можна буде лише після отримання статусу критично важливого підприємства за новими правилами.
Відповідні зміни до Постанов №76 та №1332 Кабмін ухвалив на засіданні у п’ятницю, 29 листопада, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
У міністерстві нагадали, що з 1 грудня процедура бронювання знову стане доступною через портал "Дія". Для того, щоб бронювати своїх працівників, підприємство повинно до кінця лютого отримати або оновити свою критичну важливість за новими критеріями.
"Водночас уряд передбачив для підприємств з діючою критичністю можливість бронювати до 28 лютого 2025 року нових працівників, або у разі завершення бронювання діючих працівників. Тобто, до кінця відведеного строку на оновлення критичності. За цей час підприємства зможуть пройти процедуру і після отримання нової критичності — бронювати працівників на строк до 12 місяців", – пояснили у Мінекономіки.
Читайте по темі: Поліція викрила лікаря і працівника ТЦК у підробці документів для ухилення від мобілізації
Крім того, Кабмін спростив механізм перевірки зарплат у працівників критичних підприємств, яких бронюють.
Якщо підприємство з 1 грудня хоче забронювати нового чи вже працюючого фахівця — керівник під час подання списку на бронювання на порталі "Дія" має декларативно підтвердити, що нарахована зарплата працівника (до сплати усіх податків) буде не менше 20 тис. грн.
"Таким чином, якщо підприємство хоче забронювати нового працівника чи продовжити діюче бронювання працівника йому буде достатньо встановити рівень зарплати вищу за 20 тис. грн з дати бронювання без обов’язку мати вищу зарплату у попередній період. Це дозволить бізнесу бронювати новоприйнятих працівників відразу, якщо він відповідає вимогам щодо рівня зарплати", – додали у Мінекономіки.
Водночас ті підприємства, які декларативно подадуть недостовірний рівень зарплати працівників, позбавлять статусу критично важливих, попередили у міністерстві.