Росія та Іран проведуть спільні військово-морські навчання в Перській затоці на тлі повідомлень про можливу ескалацію з боку США.
Про це інформують іранські агентства Mehr і Fararu з посиланням на адмірала ВМС Ірану та РФ Хасана Магсудлу.
За його словами, навчання під назвою «Морський пояс безпеки-2026» стартують 19 лютого та відбудуться в Ормузькій протоці — стратегічному маршруті експорту нафти, що з’єднує Саудівську Аравію, Іран, Ірак та ОАЕ з Оманською затокою й Аравійським морем.
Кораблі вийдуть у Перську затоку, зокрема, з порту Бендер-Аббас на півдні Ірану. За даними Міноборони РФ, напередодні там здійснив дозаправку російський корвет «Стійкий».
Російські ЗМІ також повідомляють, що ВМС Ірану почали обмежувати рух у протоці, тоді як під час попередніх навчань прохід залишався відкритим. Офіційних коментарів щодо масштабів можливих обмежень наразі не оприлюднено.
Читайте по темі: Уряд Нідерландів оголосив про завершення участі у певних програмах підготовки військових ЗСУ
