Іменитий шеф Рене Редзепі залишає пост у Noma на тлі звинувачень у насильстві
Рене Редзепі, шеф-кухар з трьома зірками Мішлену в ресторані Noma в Копенгагені, оголосив про своє звільнення у соціальних мережах, заявивши: «Після більш ніж двох десятиліть розбудови та керівництва цим рестораном, я вирішив відійти в сторону і дозволити нашим надзвичайним лідерам тепер вести ресторан у його наступний розділ».
Про це пише The Guardian.
Причиною звільнення стали численні заяви колишніх співробітників зі звинуваченням шеф-кухаря у створенні токсичного робочого середовища. Зокрема, мова про словесне та фізичне насилля протягом багатьох років. «Чесно кажучи, я думаю, що наслідки мовчання гірші, ніж те, що я висловлюся і стану на бік своїх колег проти насильства», — заявляв Джейсон Ігнасіо Вайт, колишній співробітник Noma. Він був свідком широкомасштабних зловживань протягом років, коли він працював на знаменитого шеф-кухаря.
Через кілька днів Редзепі відповів на звинувачення в соціальних мережах, заявивши: «Тим, хто постраждав від мого керівництва, мого поганого судження або мого гніву, я глибоко шкодую, і я працював над тим, щоб змінитися». Шеф визнав, що він «кричав і штовхав людей, діючи неприйнятним чином», і поділився, що він ходив на терапію і знайшов кращі способи керувати своїм гнівом.
12 березня Редзепі опублікував заяву в Instagram: «Вибачень недостатньо; я беру на себе відповідальність за свої власні дії… Для тих, хто цікавиться, що це означає для ресторану, дозвольте мені сказати це чітко: команда Noma сьогодні є найсильнішою та найбільш надихаючою, якою вона коли-небудь була. Ми відкриті вже 23 роки, і я неймовірно пишаюся нашими людьми, нашою креативністю та напрямком, куди рухається Noma».
Згідно з ним, команда продовжить свою роботу. Ресторан саме готувався до резиденції в Лос-Анджелесі, але корпоративні спонсори відмовилися після звинувачень у зловживаннях і протестів біля його тимчасової локації. Тому щоб взяти участь у події, Редзепі довелося відмовитися від участі. Шеф-кухар також пішов з ради MAD, некомерційної організації, заснованої у 2011 році, яка зосереджується на допомозі початківцям в ресторанній індустрії.
У заяві Редзепі підсумував рішення: «Місія Noma на майбутнє полягає в тому, щоб продовжувати досліджувати ідеї, відкривати нові смаки та уявляти, якою може стати їжа через десятиліття. Noma завжди була більшою, ніж будь-яка окрема людина. І цей наступний крок вшановує цю віру»
Читайте по темі: У білоруській опозиції шпигунський скандал: аналітикиню Тихановської звинуватили у співпраці зі спецслужбами, — ЗМІ
Читайте по темі:
Коментарі:
comments powered by Disqus
06.06.2026, 00:09 • Кримінал
06.06.2026, 00:04 • Кримінал
06.06.2026, 00:00 • Авторські
05.06.2026, 23:55 • Війна
05.06.2026, 23:52 • Кримінал
05.06.2026, 23:46 • Новини
05.06.2026, 23:40 • Кримінал
05.06.2026, 23:36 • Кримінал
05.06.2026, 23:27 • Кримінал
05.06.2026, 23:19 • Кримінал
05.06.2026, 23:07 • Кримінал
05.06.2026, 22:52 • Новини
05.06.2026, 22:49 • Авторські
05.06.2026, 22:45 • Авторські
05.06.2026, 22:35 • Корупція
05.06.2026, 22:34 • Новини
05.06.2026, 22:25 • Новини
05.06.2026, 22:13 • Війна
05.06.2026, 22:04 • Новини
05.06.2026, 21:57 • Новини
05.06.2026, 21:47 • Кримінал
05.06.2026, 21:42 • Війна
05.06.2026, 21:38 • Конфлікти
05.06.2026, 21:28 • Корупція
05.06.2026, 21:21 • Кримінал
05.06.2026, 21:10 • Новини
05.06.2026, 21:05 • Кримінал