Пошук по сайту:

Трамп допоміг Путіну: високі ціни на нафту підтримують економіку РФ

Трамп допоміг Путіну: високі ціни на нафту підтримують економіку РФ
Трамп допоміг Путіну: високі ціни на нафту підтримують економіку РФ

Ескалація конфлікту між США та Іраном різко підняла світові ціни на нафту. Це дає додаткові доходи Росії для фінансування війни проти України.

Про це пише Sky News.

Росія заробляє на нафті попри санкції

Видання відзначає, що за короткий проміжок часу ситуація для Росії кардинально змінилася. Ще два тижні тому президент Володимир Путін скаржився на тиск через санкції, а сьогодні країна отримує прибуток від експорту нафти.

"Не лише ціна на нафту марки Urals зросла, але й знижка, яку Росія змушена була пропонувати у зв’язку із санкціями, скасована, що принесло Кремлю та його кампанії проти України неочікуваний прибуток", – зазначає видання.

Читайте по темі: Мільйони доларів на крові: як власник FavBet Андрій Матюха фінансує окупантів через активи в Криму та на Луганщині

Динаміка доходів та цін

За даними Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), минулого року доходи Росії від продажу нафти впали на 18% і продовжували знижуватися в січні. Однак удари по Ірану змінили ситуацію: за два тижні доходи зросли на 17%, а експорт із північних портів збільшився на 24%.

Sky News навів приклад танкера Kousai під прапором Сьєрра-Леоне з місткістю близько 750 тис. барелів:

"Коли 2 лютого судно завантажили сирою нафтою в Усть-Лузі, вартість вантажу становила близько 40 млн доларів. Через вісім днів, проходячи повз Дувр, його вантаж оцінювали вже у 42 млн доларів, оскільки нафта Urals продавалася по 56 доларів за барель – на 13 доларів дешевше Brent".

На дев’ятий день війни з Іраном ціна Urals перевищила 100 доларів за барель. Коли 9 березня танкер Kousai проходив біля Шрі-Ланки на шляху до Індії, його вантаж оцінювали у 75 млн доларів, хоча ближче до порту Парадіп вартість знизилася до 65 млн доларів (≈87 доларів за барель).

Геополітичні фактори та вигоди для Кремля

Автор наголошує, що попри тиск Заходу, основними споживачами російської нафти залишаються Індія та Китай. Запроваджені в лютому санкції США проти Нью-Делі серйозно вдарили по Москві, але минулого тижня США надали Індії 30-денну відмову від обмежень через високий попит на нафту після закриття Ормузької протоки.

Крім того, через війну на Близькому Сході поставки нафти із країн Перської затоки до Китаю призупинилися, що також підштовхнуло ціни вгору.

"Зростання цін на енергоносії, спричинене закриттям Ормузької протоки, збільшує доходи Кремля від нафти та газу, допомагаючи фінансувати його військовий бюджет. Геополітичні потрясіння та лазівки в політиці дають Росії несподіваний прибуток саме тоді, коли санкції почали діяти", – пояснив Ісаак Леві з CREA.

Видання підсумовує, що чим довше триватиме конфлікт США з Іраном, тим більше ймовірно, що Росія лише виграє від підвищення цін на енергоресурси. 

Читайте по темі:

Трафік через Ормузьку протоку майже зупинився на тлі провалу переговорів США та Ірану
"Росія знов обирає війну": Зеленський різко прокоментував відповідь путіна на його лист
40 хвилин ні про що: російський диктатор на форумі у Петербурзі проігнорував тему України
«Чи могли ви уявити, що така божевільна людина стане президентом США?» — Річард Гір публічно розніс Трампа в Європі
«Я подивився цей папірець»: Путін принизив лист Зеленського і заявив, що не бачить сенсу в зустрічі
Apple підтвердила вилучення російського месенджера Max з App Store через санкції
Путін заявив, що «захопив» уже чотири України — принаймні за власними підрахунками
Кремль запровадив санкції проти 17-річного школяра з Британії, який досліджував криптовалютні операції РФ
США оголосили санкції проти керівництва Куби
«Не протрималися б і 1–2 днів»: Трамп зробив гучну заяву про американську допомогу Україні

Коментарі:

comments powered by Disqus