Чернівецький районний суд закрив справу щодо громадянки Ірини Боднар, яку підозрювали у приховуванні від митного контролю чотирьох золотих злитків загальною вартістю понад 2,8 млн гривень. Суд вирішив, що в її діях не було умислу на контрабанду.
Інцидент стався 20 січня 2026 року на пункті пропуску «Порубне — Сірет». Жінка прямувала пішки до Румунії та обрала для проходження кордону «зелений коридор». Під час митного контролю та особистого огляду у неї виявили чотири золоті злитки швейцарського виробника VALCAMBI SUISSE вагою по 100 грамів кожен.
Злитки були заховані у шкарпетках — по два в кожній. За результатами експертизи, загальна вартість 400 грамів золота становить 2 823 430 гривень.
Чернівецька митниця склала протокол за статтею про переміщення товарів з приховуванням від митного контролю, що передбачає конфіскацію.
У суді Ірина Боднар пояснила, що сховала злитки у шкарпетки через побоювання бути пограбованою в дорозі. За її словами, вже в приміщенні митного контролю вона самостійно повідомила інспекторку про наявність золота та показала його, оскільки не знала, як правильно заповнити декларацію.
Читайте по темі: Іспанця переплутали з українкою: суд скасував конфіскацію великої партії елітного канабісу через помилку митників
Захист також заявив, що після цього інспекторка нібито попросила жінку знову покласти золото у шкарпетки для проведення процедури особистого огляду.
Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, що жінка добровільно повідомила про золото і видала його митникам. Тому у її діях не було умислу на приховування товару від митного контролю.
У результаті суд закрив провадження за статтею про приховування товарів і постановив повернути вилучене золото власниці.
Водночас суд зазначив, що жінка все ж порушила правила декларування, оскільки обрала «зелений коридор». Матеріали справи передали до Чернівецької митниці для розгляду питання про адміністративний штраф без конфіскації.
Чернівецька митниця вже подала апеляційну скаргу на це рішення.