Пошук по сайту:

США обговорюють розширення військового контингенту у Гренландії

США обговорюють розширення військового контингенту у Гренландії
США обговорюють розширення військового контингенту у Гренландії

Пентагон веде переговори з Данією щодо доступу до ще трьох баз у Гренландії.

Про це повідомляє The New York Times

За словами високопоставленого генерала Пентагону Грегорі Гійо, США ведуть переговори щодо доступу до трьох додаткових баз у Гренландії, зокрема до двох, які раніше були покинуті американцями, що стане першим розширенням присутності США в цьому регіоні за останні десятиліття.

Голова Північного командування США Генерал Гійо заявив законодавцям під час слухань у Конгресі в середині березня, що військові хочуть “розширити доступ до різних баз по всій Гренландії, зважаючи на зростаючу загрозу та стратегічне значення Гренландії”.

“Я працюю з нашим департаментом та іншими структурами над розбудовою додаткових портів та аеродромів, що надасть більше можливостей нашому міністру та президенту, якщо вони знадобляться нам в Арктиці”, – додав Гійо.

Читайте по темі: Понад дві тисячі ядерних боєголовок у світі перебувають у стані підвищеної бойової готовності, — SIPRI

Зазначається, що ця вимога ставить Данію в скрутне становище. Гренландія — це напівавтономна територія, яка вже понад 300 років входить до складу Данського королівства. Водночас президент Трамп вже кілька місяців поспіль зациклився на ідеї придбання Гренландії та погрожував застосувати силу, перш ніж у січні відступив від своїх намірів.

Данський уряд посилається на датсько-американський оборонний пакт 1951 року, щоб протистояти погрозам Трампа, зазначаючи, що США вже мають широкий військовий доступ. Американські чиновники зараз використовують той самий договір для розробки планів своєї експансії.

Експерти кажуть, що Данія мало що може зробити, щоб заблокувати їх, навіть якщо довіра між США та Данією похитнулася, якщо не була зруйнована. У січні данці навіть планували підірвати аеродроми в Гренландії, щоб зупинити американське вторгнення, що може призвести до того, що вони зараз почуватимуться некомфортно через будь-яке збільшення кількості американських військ.

Речниця Північного командування США лейтенант-командир Тереза Медоуз заявила, що військові планувальники придивляються до міст Нарсарсуак на півдні Гренландії, яке має глибоководний порт, та Кангерлусуак на південному заході Гренландії, яке вже має довгу злітно-посадкову смугу, здатну приймати великі літаки.

Обидва місця були американськими базами під час Другої світової війни та холодної війни, але були передані владі Данії та Гренландії після того, як американці залишили Нарсарсуак у 1950-х роках, а Кангерлусуак — у 1990-х. Більшу частину військової інфраструктури було демонтовано, хоча на обох об’єктах досі діють невеликі аеропорти.

Представники Пентагону не уточнили, скільки військових буде відправлено на острів. Генерал Гійо зазначив, що військовим потрібні бази для бійців спеціальних операцій та “морських сил”.

Читайте по темі:

Трамп заявив, що Ізраїль та Іран прагнуть припинення вогню
«Я нічого не обіцяв»: Трамп заперечив, що гарантував відсутність закордонних війн для США
Ізраїль завдав масованого удару у відповідь по Ірану: уражено понад 15 цілей, зокрема у Тегерані
Трамп закликав Ізраїль не відповідати на ракетний удар Ірану та заявив про близькість ядерної угоди
Став відомий поточний стан Еріксена, який знепритомнів на матчі Данія – Україна
Матч Україна — Данія достроково завершили через проблеми зі здоров’ям Крістіана Еріксена
Схема на формі для Міноборони: суд у Києві виніс вирок елітному студенту, який допоміг вкрасти 223 мільйони
"З ними, чи без них": Трамп заявив, що США обов’язково конфіскують збагачений уран Ірану
Трамп обірвав інтерв’ю та назвав журналістку NBC «нечесною або дурною»
Готівка, крипта та бартер: Іран бере до 2 мільйонів доларів із суден за прохід через Ормузьку протоку

Коментарі:

comments powered by Disqus