Інтенсивність судноплавства через Ормузьку протоку зросла до найвищого рівня за останні кілька тижнів, оскільки дедалі більше країн домовляються з Іраном про безпечний прохід, повідомляє Bloomberg.
За вихідні через протоку пройшло 21 судно — це найвищий показник за два дні з початку березня, коли рух суттєво скоротився. Із них 13 попрямували до Аравійського моря.
За даними агентства, іранські судна й надалі домінують у трафіку. Водночас у неділю через протоку пройшов танкер з іракською нафтою після того, як Іран заявив про виняток для «братнього Іраку».
Індія, яка досягла домовленостей щодо проходу своїх суден і навіть відновила імпорт іранського скрапленого газу, провела через протоку вісім танкерів із СПГ.
Також прохід здійснили судна, пов’язані з Китаєм, Японією, Туреччиною, Грецією та Таїландом.
Читайте по темі: Співпрацював з окупантами на Дніпрі: на Херсонщині зрадник отримав 12 років ув’язнення
Водночас нинішні обсяги руху залишаються значно нижчими за довоєнні показники, коли через протоку щодня проходило близько 135 суден.
