Велика Британія заявила, що не братиме участі в можливій блокаді Ормузької протоки, про яку раніше говорив президент США Дональд Трамп.
Про це йдеться в матеріалі Sky News із посиланням на представників британського уряду.
У Лондоні наголосили, що підтримують свободу судноплавства та стабільну роботу ключових морських шляхів, оскільки це має прямий вплив на світову економіку та рівень цін на енергоносії.
Позиція Лондона щодо ситуації в Ормузькій протоці
Британський уряд чітко заявив, що не долучатиметься до американських планів блокади. Водночас у Лондоні підкреслили, що виступають проти будь-яких дій, які можуть обмежити міжнародне судноплавство або запровадження плати за прохід через стратегічний водний шлях.
Читайте по темі: Інцидент із військовим дроном Shield AI: офіцерка ВМС Румунії втратила пальці
"Ми продовжуємо підтримувати свободу судноплавства і відкриття Ормузької протоки, що вкрай необхідно для підтримання світової економіки і зниження вартості життя в країні", — зазначив представник уряду Великої Британії.
Також у британському уряді повідомили, що Лондон спільно з Францією та іншими союзниками працює над формуванням коаліції для забезпечення безпеки судноплавства в регіоні.
Крім того, джерела в уряді заявили, що Велика Британія вже має присутність у регіоні, зокрема засоби для пошуку морських мін, однак не планує брати участь у блокадних заходах.