Пошук по сайту:

Станція «Академік Вернадський» стала важливим інструментом міжнародного впливу України, - Politico

Станція «Академік Вернадський» стала важливим інструментом міжнародного впливу України, - Politico
Станція «Академік Вернадський» стала важливим інструментом міжнародного впливу України, - Politico

Поки на фронті в Україні тривають бої, за майже 16 тисяч кілометрів від Києва українські науковці ведуть іншу боротьбу – дипломатичну та геополітичну. Антарктична станція «Академік Вернадський» перетворилася для України не лише на наукову базу, а й на важливий інструмент міжнародного впливу у протистоянні з Росією.

Про це йдеться у статті Politico.

На віддаленій станції серед льодовиків Антарктиди зараз працюють 14 українців. Вони підтримують роботу бази навіть під час повномасштабної війни, адже Київ вважає присутність у регіоні стратегічно важливою.

За словами керівниці експедиції, метеорологині Анжеліки Ганчук, закриття станції навіть на рік могло б означати втрату України в Антарктиці назавжди.

У матеріалі зазначається, що Україна розглядає свою присутність у полярному регіоні як спосіб зберегти місце за столом держав, які ухвалюють рішення щодо Антарктиди. Йдеться про міжнародну систему управління континентом, де рішення ухвалюють консенсусом 29 країн-учасниць.

Читайте по темі: Просив Росію обстріляти рідне місто: ексдепутат-регіонал із Шостки отримав заслужені 15 років

Саме тому українська антарктична програма тепер має не лише наукове, а й політичне значення.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга раніше заявив, що присутність України в Антарктиці та Арктиці є елементом національної безпеки й додатковим інструментом зовнішньої політики.

У травні в японській Хіросімі проходить щорічна консультативна зустріч країн Антарктичного договору. На тлі війни протистояння між західними країнами та росією дедалі більше впливає навіть на питання, пов’язані з Антарктикою.

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий заявив, що Україна використовує міжнародні майданчики, аби постійно нагадувати про російську агресію.

Після початку повномасштабного вторгнення частина українських полярників пішла воювати. За даними Politico, 32 співробітники антарктичної програми долучилися до ЗСУ, а восьмеро з них зазнали тяжких поранень.

Попри війну Україна продовжує розвивати співпрацю з іншими державами в Антарктиці. До спільних досліджень уже долучаються науковці з Мексики, Колумбії, ЄС, Великої Британії та Туреччини.

Окрему роль відіграє український криголам «Ноосфера», який після 2022 року фактично став ще й дипломатичним інструментом України. Судно використовується для міжнародних експедицій та підтримки партнерських програм.

Журналісти Politico зазначають, що для України антарктична база стала своєрідним «м’яким фронтом» війни – місцем, де наука, дипломатія та геополітика переплітаються навіть серед айсбергів і колоній пінгвінів.

Читайте по темі:

У Покровську точним ударом ЗСУ ліквідовано базу окупантів "Молнія"
Слідом за бензином: в окупованому Криму почали обмежувати продаж продуктів
У Росії мінус ще один розпіарений "герой": ЗСУ ліквідували учасника путінського телеефіру Нарана Очир-Горяєва
Мільйони доларів на крові: як власник FavBet Андрій Матюха фінансує окупантів через активи в Криму та на Луганщині
"Нехай самі розбираються": Трамп прокоментував ідею прямих переговорів Зеленського і Путіна
Кількість поранених внаслідок обстрілу заводу "Яготинське для дітей" збільшилася до дев’яти
"Росія знов обирає війну": Зеленський різко прокоментував відповідь путіна на його лист
У РФ студентам пропонують пів мільйона рублів за роботу на заводі з виробництва "шахедів"
40 хвилин ні про що: російський диктатор на форумі у Петербурзі проігнорував тему України
Загроза "сліпої оборони": окупанти прориваються у Костянтинівку та перерізають логістичні шляхи ЗСУ

Коментарі:

comments powered by Disqus