Пошук по сайту:

Трамп погрожує запровадити нові мита від 10% до 12,5% проти 60 торговельних партнерів США

Трамп погрожує запровадити нові мита від 10% до 12,5% проти 60 торговельних партнерів США
Трамп погрожує запровадити нові мита від 10% до 12,5% проти 60 торговельних партнерів США

Дональд Трамп пригрозив запровадити нові мита проти 60 торговельних партнерів США, зокрема Євросоюзу, Великої Британії, Австралії, Канади, Японії та Китаю. Формальною підставою стали претензії Вашингтона щодо імпорту товарів, вироблених із використанням примусової праці.

Про це повідомляє The Guardian.

Запропоновані ставки становлять від 10% до 12,5%. Для ЄС, Великої Британії, Канади, Мексики та Тайваню у звіті передбачені 10% мита. Для Китаю, Японії, Індії, Південної Кореї, Бразилії та Швейцарії – 12,5%.

Ця ініціатива стала черговою спробою Трампа повернутися до жорсткої тарифної політики після поразок у судах. У лютому Верховний суд США визнав незаконними його попередні “тарифи дня визволення”. Після цього Трамп запровадив загальні 10% мита, але торговий суд США також визнав їх незаконними. Вони поки залишаються чинними на час апеляції.

Нова пропозиція спирається на розслідування за розділом 301 Закону про торгівлю 1974 року. Білий дім заявляє, що партнери США недостатньо борються з потраплянням на ринок товарів, вироблених примусовою працею. Торговий представник США Джеймісон Грір заявив, що Вашингтон більше не миритиметься з такою ситуацією.

Читайте по темі: Трамп заявив, що угоду з Іраном можуть підписати вже найближчими днями

“Нездатність наших найважливіших торговельних партнерів вирішити проблему імпорту товарів, вироблених із використанням примусової праці, є неприйнятною. Це створює ситуацію, в якій американські працівники змушені конкурувати у світі на нерівних умовах. Ми більше не терпітимемо такої нерівності”, – сказав він.

Євросоюз одразу розкритикував тарифну погрозу. У Єврокомісії заявили, що поділяють занепокоєння США щодо примусової праці, але вважають мита на цій підставі невиправданими.

Брюссель також нагадав про тарифну угоду з Вашингтоном, укладену в липні минулого року. Вона передбачала 15% мита на більшість товарів. У ЄС заявили, що очікують від США “повного дотримання умов” цієї домовленості.

У Великій Британії також відкидають необхідність нових мит. Уряд заявив, що вже працював над проблемою примусової праці через законодавство, зокрема Закон про сучасне рабство.

“Ми продовжуємо регулярно взаємодіяти з адміністрацією США в межах наших переговорів і чітко пояснили дії, яких вживаємо”, – сказав речник британського уряду.

Він додав, що преференційний доступ для британського бізнесу за чинною угодою залишається в силі, а тарифна ставка для Великої Британії не змінюється.

Варто зазначити, що нові мита не набудуть чинності одразу. Пропозиція ще має пройти період громадського обговорення та перегляду. Однак сама погроза вже може посилити напругу між США та партнерами, які намагалися вибудувати стабільні торговельні відносини з адміністрацією Трампа.

Читайте по темі:

Трамп заявив про скасування ударів по Ірану та підготовку масштабної угоди
У ЄС обговорюють обмеження повноважень Каї Каллас та реформу дипломатичної служби, — FT
Переговори щодо України фактично поставлені на паузу, і це добре, — Келлог
Японія повністю відмовиться від нафти, яку доводиться перевозити через Ормузьку протоку
Польща вимагає від ЄС повернути 450 мільйонів євро за передану Україні зброю, — ЗМІ
Американський Newsmax чи балканська схема: що приховує структура власності нового телеканалу в Україні
Міністр оборони Британії Джон Гілі подав у відставку після суперечок із Мінфіном
Європа розраховує на участь Трампа в новому раунді переговорів Києва і Москви
Російські супутники роками глушать GPS над Європою: сигнал дістає навіть до Канади
Трамп заявив про нічне вивезення іранської нафти США

Коментарі:

comments powered by Disqus