У Полтаві підключать до котелень газову установку кабелем, на третину дорожчим від ринку
Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» 12 грудня уклало угоду з ТОВ «ДКС Електрик» про будівництво електромереж вартістю 28,13 млн грн.
Про це повідомляється у системі «Прозорро».
До середини 2025 року в Полтаві мають збудувати електричні мережі 10-0,4 кВ для системи резервного енергозабезпечення котелень «Левада 1», «Левада 2», «Левада 3», «Левада 4» від когенераційної установки JMC 420 GS-N.L. електричної потужності 1,5 МВт. Мова про одну з газопоршневих установок Jenbacher, отриманих у рамках Проекту енергетичної безпеки, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Проект будівництва виконав ФОП Точилов Олександр Олександрович, а експертизу – ТОВ «УК Експертиза».
Закупівлю за кошти підприємства провели без торгів, оскільки вона стосується будівництва електромереж, необхідних для забезпечення можливості видачі потужності когенераційних установок. Аванс становить 70%, а решту оплатять протягом місяця після виконання робіт.
Договірна ціна тверда і не включає кошти на покриття ризиків, у тому числі інфляційних.
Читайте по темі: Росіяни дроном пошкодили енергетичну інфраструктуру на Полтавщині
У підсумковій відомості ресурсів найбільше коштів відведено на електричне обладнання, яке неможливо порівняти з ринковими цінами через недостатній опис. Наприклад, 12 лінійних високовольтних комірок 10кВ типу КСО-393М врахували по 553 тис грн, а комплектний розподільний пристрій 10/0,4кВ – за 4,49 млн грн (тут і далі ціни та суми вказано з ПДВ).
Що ж до будівельних матеріалів, то найбільша сума 4,18 млн грн припадає на кабель АСБл-10 3х50 по 1 941 грн/м. Це трижильний броньований алюмінієвий кабель під напругу 10 кВ.
Крупний постачальник «Укрпровід» у листопадовому прайс-листі пропонує його по 1 215 грн/м, що на 37% дешевше. Інші інтернет-магазини продають такий кабель виробництва харківського заводу «Південькабель» щонайбільше по 1 439 грн/м, що на 26% дешевше.
Отже, переплата може скласти 1-1,5 млн грн, чого вистачило б на новий пікап для ЗСУ.
Свіжих великих закупівель такого кабелю у «Прозорро» знайти не вдалось. Різні замовники купували потроху: у вересні – військова частина А1785 з Одещини по 1 378 грн/м, у серпні – ПрАТ «Рівнеобленерго» по 1 095 грн/м, АТ «Херсонська ТЕЦ» по 1 309 грн/м і Квартирно-експлуатаційний відділ Черкас по 1 186 грн/м. Натомість у квітні АТ «Полтаваобленерго» замовило великий обсяг по 998 грн/м. Усі ціни не вище згаданих цін з інтернет-магазинів.
У кошторис врахували середню зарплату робітника 18 248 грн. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії трохи нижчий – 18 020 грн, а середня зарплата за вакансіями у будівництві на порталі «Work.ua» в Полтаві вища – 22 500 грн.
«Полтаватеплоенерго» очолює Олег Мізік, уповноваженою особою є Тетяна Котельчук.
Полтавська «ДКС Електрик» створена в 2012 році. Нею володіють Микола Дмитрович Гусак, Олександр Кулик та Олена Сівцова, а керує Дмитро Миколайовчи Гусак. Усього з 2016 року фірма отримала підрядів на 116,92 млн грн, майже всі – в Полтавській області.
Анна Сорока, «Наші гроші»