Для закінчення війни в Україні необхідно посилити нафтові санкції проти РФ, – ЗМІ
Президент США Джо Байден розглядає можливість посилення санкцій проти Росії перед своїм відходом із посади, сподіваючись чинити тиск на президента РФ Владіміра Путіна перед можливими переговорами щодо припинення війни в Україні. Як і у випадку з попередніми рішеннями про послаблення обмежень на використання Києвом американської зброї, така зміна була б запізнілою, але все одно вітається.
Про це пише видання Bloomberg у своєму редакційному матеріалі.
Як зазначає видання, якщо мають відбутися переговори щодо припинення повномасштабного вторгнення Росії в Україну, то спершу слід посилити позиції України.
"Поза більшою військовою підтримкою було б важко надіслати більш потужний сигнал рішучості, ніж скоротити доходи від нафти та газу, які фінансували майже одну третину федерального бюджету Росії у 2023 році", – пише Bloomberg.
Західні сакції проти Росії поширюються на все: від транспорту до фінансів, енергетики та технологій. Однак Росія водночас може бути й найвправнішою в обході санкцій.
Читайте по темі: Сили оборони прорвалися в трьох районах Курської області, - ISW
У Вірменії, Грузії, Казахстані, Киргизстані та інших колишніх радянських країнах торгівля стала центром перевалки західних предметів розкоші, від шкіряних сумочок до седанів Mercedes-Benz, тоді як Китай допоміг зберегти російську військову машину за допомогою сировини, мікрочипів, деталей для дронів та інших технологій подвійного призначення.
Втім, чи не найбільш суттєвою невдачею стало обмеження ціни на нафту, яке було встановлено, щоб обмежити доходи Росії, не дестабілізуючи глобальні пропозиції.
Хоча спочатку схема працювала приблизно так, як було задумано, обмежуючи продажі до менш ніж $60 за барель, Росія вже давно адаптувалася? створивши "тіньовий флот" танкерів, які використовують страхові послуги та сервіси поза західними ринками.
Крім того, країни, як-от Китай, Індія та Туреччина, активно купують російську нафту, переробляючи її на паливо, яке потім легально продається до Європейського Союзу та США.
Bloomberg зазначає, що санкції повинні стати дієвішими. Наприклад, санкціонування суден, що перевозять російську нафту, має бути посилене, тоді це допоможе обмежити транспортні можливості Росії.
Окрім того, Захід повинен впроваджувати вторинні санкції для компаній і банків, які купують нафту вище встановленого цінового ліміту або фінансують ці угоди.
До того ж, держави-члени ЄС повинні стандартно застосовувати санкції та посилити перевірки документів, які надають судновласники.
Однак посилення санкцій вимагатиме значної дипломатичної роботи. Так, Індія, важливий партнер США, вже виявляє невдоволення через необхідність дотримуватися санкцій щодо інших країн, таких як Іран. Китай своєю чергою показує готовність до контрдій на американські обмеження. Надання компаніям певного перехідного періоду може зменшити дипломатичну напругу.